След завършване на втората година от обучението, студентите могат да запишат втора специалност в НСА.

Информация относно условията за кандидатстване (какви документи и срок за подаването им, и др.) в НСА може да намерите на: http://www.nsa.bg/bg/page,1905

Нормативи за кандидатстване специалност боулинг през Кандидат Студентска Кампания 2020/2021 година

1. Практически изпит: Среден резултат от 3 /три/ игри (бутнати кегли).
  5. За оценка много добър/4.5/ между 140 и 150 точки.
  6. За оценка много добър/5/ между 150 и 160 точки.
  7. За оценка отличен /5.5/ над 165 точки.
  8. За оценка отличен /6/ над 170 точки.
  9. Състезатели, които са били републикански шампиони и финалисти от Държавен шампионат по боулинг в дисциплините „индивидуално“ и „двойки“ през последните три години преди кандидат-студентските изпити, не полагат практически изпит. Същите прилагат към декларацията за кандидат-студентските изпити документ издаден от Българска Боулинг Федерация, потвърждаващ класирането им. Това им класиране се приема за оценка отличен /6/.
  10. Състезатели, които са били 1/2 финалисти от Държавен шампионат по боулинг в дисциплините „индивидуално“ и „двойки“ през последните три години преди кандидат-студентските изпити, не полагат практически изпит. Същите прилагат към декларацията за кандидат студентските изпити документ издаден от Българска Боулинг Федерация, потвърждаващ класирането им. Това им класиране се приема за оценка отличен /5.5/.
  11. Състезатели, които са били 1/4 финалисти от Държавен шампионат по боулинг в дисциплините „индивидуално“ и „двойки“ през последните три години преди кандидат-студентските изпити, не полагат практически изпит. Същите прилагат към декларацията за кандидат-студентските изпити документ издаден от Българска Боулинг Федерация, потвърждаващ класирането им. Това им класиране се приема за оценка много добър /5/.
  12. Състезатели, които са били 1/8 финалисти от Държавен шампионат по боулинг в дисциплините „индивидуално“ и „двойки“ през последните три години преди кандидат-студентските изпити, не полагат практически изпит. Същите прилагат към декларацията за кандидат-студентските изпити документ издаден от Българска Боулинг Федерация, потвърждаващ класирането им. Това им класиране се приема за оценка много добър /4.5/.
  13. Състезатели, които са били 1/16 финалисти от Държавен шампионат по боулинг в дисциплините „индивидуално“ и „двойки“ през последните три години преди кандидат-студентските изпити, не полагат практически изпит. Същите прилагат към декларацията за кандидат-студентските изпити документ издаден от Българска Боулинг Федерация, потвърждаващ класирането им. Това им класиране се приема за оценка добър /4/.
  14. Всички редовно картотекирани състезатели към Българска Боулинг Федерация през последните 3 години, които са участвали в турнирите от Държавния шампионат по боулинг на Българска Боулинг Федерация и/или в турнирите и от календара за Купа България, получават оценка добър (3.5).
  15. Забележка: Горното важи за следните възрастови групи: