Диан Динев – 3-то място
Георги Димов – 2-ра позиция
Любен Левичаров – победител
Любен Левичаров – БК “Страйк Мания – София”

След дълъг уикенд, изпълнен с емоции, страйкове и много силна конкуренция, приключи и четвъртият кръг на индивидуалното републиканско първенство за този сезон. Схемата на намазването беше 39 фута като дължина, с доста равно масло в центъра, което предразположи различните стилове и стратегии за игра да покажат добрите си страни в различни моменти на турнира. Време е детайлно да проследим Кръг IV в групите.

“Последен шанс” – От последната възможност за класиране се възползваха 8 състезатели в “А” група и 3-ма в “Б” група. След 6 игри, свободното място в “А” отиде при Георги Божилов от БК “Страйк Мания – София”, а във втората категория продължи Калин Симеонов от БК “Академик – ВВ”.

“Б” група: В надпреварата се включиха 12 атлети, 3-ма отпаднаха след първите 10 игри. Изминаха нови 5 квалификационни игри и останаха 6-ма участници. За топ 3 степладер се класираха: 3. Станимир Върбев(165.3 среден), 2. Никола Николов(169.0 среден), 1. Атанас Атанасов(174.7 среден). Победа с 203/173 за Върбев над Николов. На финала обаче Атанас Атанасов доказа, че е безапелационният лидер в турнира и спечели титлата в “Б” група.

“А” група: 20-те атлети изиграваха 10 игри, останха първите 12. Още 6-ма си отидоха след Фаза 2. Следваха много близки три игри и за полуфинал се класираха Любен Левичаров(197.3 среден) и вторият – Диан Динев(206.3 среден). Победител от двубоя излезе Левичаров. Изправи се срещу първия – Георги Димов(227.0 среден). С 206 на 191 Любен Левичаров спечели първата си купа в “А” група.