Menu
BgBowling

Българските успехи в “IBIBO 2023”

13 български състезатели се включиха в турнира “IBIBO 2023”, който традиционно се проведе в зала “IDM Club’ – Букурещ, Румъния. Турнирът зае дните между 28-ми октомври и 5-ти ноември, а броят на участниците беше впечатляващ – 239. Колко квалификационни серии се проведоха? Докъде достигнаха нашите представители? Разберете сега.

Дарин Траянов и Стоян Арсов по време на квалификациите в “IBIBO 2023”

Квалификациите: Първите 8 дни от състезанието бяха изпълнени с квалификационни серии – цели 29 серии бяха изиграни. Атлети от цяла Европа и извън нея се включиха, а топ 40 от общото класиране продължиха към финалите. Най-предно класиране постигна Марина Стефанова, която събра 1203 точки/200.5 среден резултат и съответно 32-рата позиция. Дарин Траянов зае 37-мото място в таблицата с резултат 1194/199.00 точки средно на игра. Третият финалист от нашите състезатели беше Цветелина Димитрова – тя достигна финалните фази с резултат 1173 точки.

Останахалите български атлети заеха следните места: 75. Руслан Василев, 81. Пламен Николов, 82. Калин Симеонов, 96. Георги Делийски, 105. Мариана Метексинова, 114. Бранислав Георгиевски, 126. Стоян Арсов, 156. Валентин Димитров, 214. Иван Лечев и 220. Станимир Върбев.

Марина Стефанова по време на квалификациите в “IBIBO 2023”

Десперадо: В късните часове на нощта, след приключване на последната серия, се проведе и “Десперадо”, в което се включиха 42 състезатели. Сред тях беше и Стоян Арсов, който записа резултат от 192 точки. Пред него се класираха 8 атлети, за жалост 8 точки не достигнаха на нашия състезател да продължи напред.

Финална Фаза 1: На 5-ти октомври се проведоха финалните етапи на турнира, които противопоставиха най-силно представилите се атлети в квалификациите. Всички финалисти разполагаха с 4 игри сбор, за да излъчат продължаващите 20. Равнопоставеността беше пълна, тъй като всички започнаха от 0 точки. Тримата български състезатели бяха готови за сериозната конкуренция. Дарин Траянов постигна равностойни резултати, които му позволиха да заеме силна позиция. Премина успешно към втората фаза със средния му резултат беше 194.25 точки на игра. Цветелина Димитрова изпита определени притеснения, които я доведоха до сбор от 658 точки/164.5 среден резултат и приключи участието си дотук (46-та позиция). Марина Стефанова зае 39-тото място в турнира със среден резултат от 179.5 точки “IBIBO 2023”.

Крайно класиране във Финална Фаза 1

Финална Фаза 2: Дарин Траянов остана последния българин във финалите. Този етап на турнира също предостави възможността в 4 игри състезателите да покажат уменията си. Лидерите в класирането достигнаха над 200 точки средно, а за класиране напред бяха необходими поне 190. Дарин Траянов се представи на ниво и записа 785 точки/196.25 среден резултат. Успешно премина и тази фаза.

Дарин Траянов по време на финалните фази

Финална Фаза 3: Само 16 състезатели останаха в “IBIBO 2023”. Сред тях беше и Дарин Траянов, който получаваше силна подкрепа от останалите български атлети. Съвети и стратегии бяха обменяни постоянно по време на финалите. Борбата за топ 8 беше жестока, всички продължаващи атлети бяха в рамките на 40 точки. Стартова игра от 211 точки за българина го тласна сериозно напред. В края на четвъртата игра Траянов зае 6-тото място. Средният му резултат в третата фаза беше 189.5 точки на игра. Битката продължи!

Финална Фаза 4: 8-те най-добре представили се атлети бяха изправени пред последно прдизвикателство. Двете начални игри за Дарин Траянов бяха съответно 176 и 179 точки. Добави 190 точки към резултата си в третата, а битката за степладера беше непредсказуема. С финален резултат 719 точки, най-добрият левичар в България приключи участието си. Дарин Траянов достигна 8-мо място в “IBIBO 2023”.

Крайно класиране Финална Фаза 4 в “IBIBO 2023”